BZW06-13RL
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
BZW06-13RL
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Pd - Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-15
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 27.2 V
Breakdown Voltage : 14.3 V
Series : BZW06-13
Polarity : Unidirectional
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 600W 13V Unidirect