BLP05H6150XRGY
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
BLP05H6150XRGY
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Not For New Designs
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 135 V
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Configuration : Dual, Common Source
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : 4-HSOP
Voltage - Test : 50 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 108MHz
Gain : 27dB
Package / Case : 4-BESOP (0.173", 4.40mm Width)
Current - Test : 100 mA
Power - Output : 150W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : -
Base Product Number : BLP05
Description : RF FET LDMOS 135V 27DB SOT12242
Stock : In Stock
Contact Now
RF Mosfet 50 V 100 mA 108MHz 27dB 150W 4-HSOP