BLF6G27-10G,118
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
BLF6G27-10G,118
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors FETs, MOSFETs RF FETs, MOSFETs
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Voltage - Rated : 65 V
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Noise Figure : -
Supplier Device Package : CDFM2
Voltage - Test : 28 V
Mfr : Ampleon USA Inc.
Frequency : 2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain : 19dB
Package / Case : SOT-975C
Current - Test : 130 mA
Power - Output : 2W
Technology : LDMOS
Current Rating (Amps) : 3.5A
Base Product Number : BLF6G27
Description : RF FET LDMOS 65V 19DB SOT975C
Stock : In Stock
Contact Now
RF Mosfet 28 V 130 mA 2.5GHz ~ 2.7GHz 19dB 2W CDFM2