PM600HSA120
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
PM600HSA120
Voltage : 1.2kV
Product Category : Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers
Type : IGBT
Voltage - Isolation : 2500Vrms
Minimum Quantity : 10
Package / Case : Power Module
Part Status : Obsolete
Configuration : Half Phase Inverter
Series : Intellimod™
Current : 600A
Manufacturer : Powerex Inc.
Description : MOD IPM HF 1200V 600A