SMCJ43CA-13-F
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
SMCJ43CA-13-F
  • 1
Product Category : TVS Diodes / ESD Suppressors
Polarity : Bidirectional
Pd - Power Dissipation : 5 W
Packaging : Tape & Reel (TR)
Clamping Voltage : 69.4 V
Breakdown Voltage : 47.8 V
Package : SMC-2
Working voltage : 43 V
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation : 1.5 kW
RoHS : Green available
Factory Pack Quantity : 3000
Number of Channels : 1 Channel
Ipp - Peak Pulse Current : 21.6 A
Manufacturer : Diodes Incorporated
Description : ESD Suppressors / TVS Diodes 1.5KW,43V 5%,BIDIR,SMC TVS